Haber Detayı
24 Ağustos 2018 - Cuma 21:44
 
2. Pütürge Bal Festivali 25 Ağustos Günü Düzenlenecek
2. Pütürge Bal Festivali 25 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Çeşitli Etkinlikler , Yarışmalar ve Konserlerle Gerçekleştirilecek.
Kültür-Sanat Haberi


Pütürge’de  Bal Tadında “ 2.ci Pütürge Bal Festivali “ Düzenlenecek

 

2. Pütürge Bal Festivali 25 Ağustos  2018 Cumartesi Günü Çeşitli Etkinlikler , Yarışmalar ve Konserlerle Gerçekleştirilecek.

 

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesini Ziyaret Etti.  

Başkan Mehmet Polat , önümüzde Kurban Bayramı var. Bu vesile ile vatandaşlarımızın Kurban Bayramlarını tebrik eder,  kestikleri kurbanların kabul olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.. Ayrıca bayramdan dolayı Hacca giden vatandaşlarımızın da Cenabı Allah kabul eder ve sağ salim evlerine dönmelerini Yüce Rabbimden isterim.   Bayram sonrası ki gün yani 25 Ağustos Cumartesi günü  Pütürge’mizin dünyaca ünlü keven balının adı olan Bal Festivalimiz olacak..  Özellikle Derneklerimizin ve Hemşerilerimizin isteği doğrultusunda 25 Ağustos tarihini bu günü uygun görerek böyle bir karar aldık.  Biz bütün misafirlerimizi  Pütürge’de ağırlamak istiyoruz.  Ballarımızdan ikram etmek istiyoruz.. Tabi bu sene yağmurlar çok  uzun süreli yağdığı   için peteklerde bal oranı   geçen senelere göre çok çok düşük oldu.. Tabi yine de Festivalimizi yapacak ve misafirlerimize ikram edecek kadar çok şükür balımız olacak.

Bu vesile ile gerek Malatya dışından gerekse Malatya içinden gelecek  misafirleri 25 Ağustos  2018 Cumartesi Günü  Pütürge’de düzenlenecek  olan  2. Pütürge Bal Festivaline davet etti.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat , Festival günü tabi ki çeşitli temel atma ve açılışlar gerçekleştireceğiz.  Özellikle  Pütürge’mizle kardeş ilçe olan Esenler İlçesinin Belediye Başkanının  İlçemize yapacağı Pütürge Esenler Terminalinin temelini atacağız. Yine  Kalkınma Bakanlığı  ve Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla yapılan Mezbaha nenin  açılışı yapacağız.  Yeni bir hükümet konağı kazandırdık. Eski hükümet konağının iç ve dış restorasyonunu bitirerek burayı yeni   belediye binası yapacağız. Tabi eski belediye binamızı da turistlik bir otel yapacağız. Belediye binamızın açılışı yapılacak.  Eski belediye binamızın yanındaki  çay bahçesini yeniden düzenledik. İçerisine Hanımlar Diyarı adını verdiğimiz binanın açılışını yapacağız.

 

Başkan Mehmet Polat açılışlar  yapıldıktan sonra geçen senede düzenlediğimiz Festival alanına geçeceğiz, Yatılı Bölge Okulumuzun bahçesinde düzenlenecek etkinlik alanında  , Yazıhan Belediyesi Cirit  Ekibi ve Halk Oyunları Ekibi  Tura oyunu oynayacak.  Bal Yarışması yapılacak. Konserler düzenlenecek.  Festivalde çıkacak sanatçılar tamamıyla halkımızın doğrultusunda çağrılan sanatçılar oldu.. Tabi biz de bu doğrultuda Ahmet Satılmış , Özlem Büyük ,  Kahta’lı Mıçe , Baba ve Kızı diye ünlenen ve bilinen Haşim  ve Gülistan sahne alacak. Ayrıca Pütürge’mizin yetiştirdiği bir birinden değerli sanatçılarda o gün konserler verecek.   

 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: 2., Pütürge, Bal, Festivali, 25, Ağustos, Günü, Düzenlenecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı