Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 17:06
 
13. PICARD Dünya Gümrük Sempozyumu Malatya'da
Türkiye Ticaret Bakanlığı ve Güney Kore Gümrük Organizasyonu tarafından düzenlenen, 13. PICARD Dünya Gümrük Örgütü 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirilecek.
Ekonomi Haberi


“Gümrüğün ve Dünya Ticaretinin Geleceğine İlişkin Tüm Sorular, Dünyanın En Eski Gümrük Uygulamalarının Yapıldığı Arslantepe’nin Bulunduğu Kentte; Malatya’da Cevap Buluyor” sloganı ile 13. PICARD Dünya Gümrük Örgütü (’13th Annual PICARD Conference 09-11 October 2018 Malatya-TURKEY ‘ ) Sempozyumu düzenlenecek.

 

Dünya Gümrük Örgütü tarafından düzenlenen, Türkiye Ticaret Bakanlığı ve Güney Kore Gümrük Organizasyonu tarafından düzenlenen ve bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilecek olan PICARD Konferansı (Partnership in customs/Academic Research and Development) 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında Ülkemiz ev sahipliğinde Malatya’da gerçekleştirilecek.

 

Dünya Gümrük Örgütü 13. PICARD Konferansı’na; gümrük alanında faaliyet gösteren üst düzey devlet görevlileri ve profesyonel gümrükleme şirketi yöneticilerinin yanı sıra antropoloji, kriminoloji, ekonomi, coğrafya, tarih, uluslararası ilişkiler ve uluslararası ticaret, hukuk ve siyaset bilimi gibi akademik alanlardan araştırmacı ve akademisyenlerden oluşan kalabalık bir heyet katılım sağlayacak.

 

Konferans süresince ayrıca, katılımcılara sunulan sosyal programlar çerçevesinde, başta Arslantepe Höyüğü olmak üzere, Malatya`nın tarihi ve turistik yerleri de ziyaret edilecek, ülkemizin tanıtımına katkı sunulacaktır.

 

13. PICARD Konferansı’nın logosu olarak Arslantepe’de yapılan kazılarda bulunan dünyanın en eski gümrük mührü kullanılmaktadır

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: 13., PICARD, Dünya, Gümrük, Sempozyumu, Malatya'da, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı