Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 18:14 Bu haber 2146 kez okundu
 
13. Arguvan Türkü Festivali 28-29 Temmuz’da Yapılacak
13. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali 28-29 Temmuz tarihlerinde Arguvan ilçesinde birçok sanatçının katılımı ile gerçekleştirilecek.
Kültür-Sanat Haberi


13. Arguvan Türkü Festivali 28-29 Temmuz’da yapılacak.

 

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Festival hakkında bilgiler aktararak şu ifadelere yer verdi;

 

“Türkü Festivali, her yıl aldığı övgülere layık olma bilinci ile çıtayı yükseltmiş. Türkü severlerin sonsuz desteği ile yeni başarılara imza atmıştır. Artık bir marka haline gelen Arguvan Türkü Festivali'nin bu marka değerini yükseltmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Amacımız, Arguvan coğrafyasının kültürel değerlerini aslına uygun olarak geliştirip, Dünya Kültürleriyle buluşmasını sağlamaktır.  Müziğin kültürel, sanatsal ve inançsal bir öğe olarak ön plana çıktığı, kendine özgü yeryüzündeki tek Türkü Festivali olan 13.Uluslararası Arguvan Türkü Festivalini 28-29 Temmuz 2018 tarihinde Nazım Hikmet Meydanında düzenleyeceğimizi buradan büyük bir gurur ile duyurmak isteriz. Duyguların, düşüncelerin üç telli ile birleştiği yöresel yaşam ve o yaşamı ifade eden en güzel nağmelerin teması olan 13. Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline tüm türkü severleri, tüm dostlarımızı, Arguvan sevdalılarını 28-29 Temmuz'da düzenleyeceğimiz paneller, söyleşiler, sergiler, mahalle gezileri ve sanatçı dostlarla Nazım Hikmet Meydanına davet ediyoruz.

 

Arguvan Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ve Tüm örgütlü Arguvan Dernekleri ile birlikte yaptığımız organizasyon olan bu büyük buluşmamızı sizlerle paylaşmaktan ve kamuoyuna ulaştırmaktan dolayı bize verdiğiniz desteğe şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: 13., Arguvan, Türkü, Festivali, 28-29, Temmuz’da, Yapılacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı